23MAR
2020 Gelinlik Modellerinde Öne Çıkanlar

2020 Gelinlik Modellerinde Öne Çıkanlar

Kadınlar için şüphesiz en özel günlerden biri olan düğün gününde gelinlik giymek bir hayli heyecan verici iken seçim konusunda kafa karıştırıcı nitelikte olabiliyor. Bir yandan hızla değişen modaya uyma isteği öte yandan vücut tipine göre en ideal seçimi tutturmak yorucu olabilir. Bir nebze olsun bu yükü omuzlarınızdan alabilmemiz adına sizler için derlediğimiz öne çıkan gelinlik modellerine ve bu modellerin vücut tipinize uygunluğuna bir göz atalım. İşte karşınızda son moda gelinlik modelleri;

İşte karşınızda rüyalarınızı süsleyecek cinsten son moda gelinlik modelleri!

1-) Sırt Dekolteli Gelinlikler


Kabarık Gelinlik Modellerini Unutun! Bolca sırt ve göğüs dekolteli sade ve şık gelinlikler bu senenin trendleri arasında. Gözlerinizi kapatıp bu zarif gelinliğin içinde kendinizi hayal edin. Ne kadar heyecan verici değil mi? Moda hızla değişip giderken, değişmeyen tek şey beyaz rengin zarafeti ve sizin bu özel gününüz olmalı. Dekolteli ve kabarık olmayan gelinlik modellerinde vücut tipinizi tanımanız ve seçimlerinizi buna göre yönlendirmeniz oldukça önemli. Bel kısmına doğru daralan sırt dekolteli gelinliklerde fazla kilolar çok göze çarpabilir. Bu tarz bir gelinlik tercih edeceksiniz şimdiden forma girmeye başlamanız yararınıza olacaktır.

2-) Göğüs Dekolteli Gelinlik Modelleri


2020 gelinlik trendleri arasında şüphesiz en sevilen modellerden birisi göğüs dekolteli gelinlikler olmuştur. Derin dekolteli gelinlik modellerinde gelinlikle geri kalan kısmın sadeliği önemlidir. Yani aynı anda hem göğüs dekoltesi hem de sırt dekoltesi çok tercih edilmemektedir. Bu yılın trendi de işte bu söz konusu sadelik üzerine tasarlanmıştır.

3-) Dantel ve Tül Detaylı Gelinlik Modelleri


Dantel ve Gelinlik kelimeleri yan yana geldiğinde, sizin de aklınıza eski fransız filmleri mi geliyor? Romantizm, klasiklik ve asaletin simgelerinden olan dantel işlemeli modeller elbette ki çeşitlilik gösteriyor. Örneğin fransız danteli, brode dantel ve kordone dantel gelinlik kumaşları sıkça tercih edilenler arasında yer almaktadır. Üstelik gelinlik tasarımlarında dantel eklemeleri her yere rahatlıkla iliştirilebilir. Mesela sade balık modelli bir gelinliğin kollarına dantel ve tüller eklendiğinde bambaşka bir görüntü elde etmiş olursunuz.

4-) Hakim Yaka Gelinlikler Geri Döndü!


90'ların modası olan hâkim yaka gelinliklerin muhteşem dönüşü elbette ki şıklığı beraberinde getirdi. Bir yandan nostalji havaları eserken diğer yandan tarz ve şıklık yarışıyor!

Hâkim yaka gelinlik modeli dar omuzlu, yüzü uzun olan ve boyun kısmı ince olanlar için şahane bir seçim olacaktır.

5-) Maskülen Gelinlik Modelleri


2020 gelinlik modelleri arasında blazer ve maskülen gelinlik modelleri de büyük bir ilgi görmekte ve oldukça tercih edilmektedir. Moda dünyasında revaçta olan blazerlar, artık gelinlik modellerinde de yerini hızla alıyor ve maskülen bir görünümde gelin olmak isteyenler için harika bir seçenek!

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin.