23MAR
Boğazda Düğün

Boğazda Düğün

Bir kadın düğününü beş yaşında hayal etmeye başlar demiş bir düşünür. En sevdiği müzikler, kırmızı, pembe, mor renklerine bayıldığı çiçekler ve ışıklar içinde yürürken, giydiği beyaz renkli elbisesiyle gülücükler saçtığı kusursuz bir düğün. Peki, bu düğün bir de deniz manzaralı olsa bu güzel renklere bir de deniz mavisinin güzelliği eklense harika olmaz mı?

 Mavinin güzelliği eşliğinde bir düğün yaşamanın en nadir yanlarından biri şüphesiz ki İstanbul Boğazı. Karadeniz ve Marmara denizini birbirine bağlayan, üç tane köprü ve birçok tarihi yapılara ev sahipliği yaparak bize görsel şöleni yaşatan İstanbul Boğazı, hem Asya hem de Avrupa kıtasında özel bir konumda yer alıyor. Girintili çıkıntılı özelliği ile dünya üzerinde aşılması oldukça zor geçitlerden biri olarak sayılan ve yaklaşık otuz kilometre uzunluğunda olan boğazın kıyıları her dönemde değişik medeniyetlere ve birçok destansı aşka yurt olmuş ve de olmaya devam ediyor.

 Tüm dünyanın ikonik simgelerinden biri olan İstanbul Boğazı, mavilikte süzülen bembeyaz vapurların arasından karşı kıyıya bakmayı, gün batımını, ışıklı köprülerin olduğu şiirsel bir havayı da bizlere sunuyor. Karşı kıyıya bakarken Tarihî Yarımada’yı, Osmanlı padişahlarının yaşadığı Topkapı Sarayı’nı, Osmanlıların fethin nişanesi olarak kabul ettikleri ve kıymet verdikleri Ayasofya’yı, çeşitli Batı üsluplarının Doğu üsluplarıyla kaynaştırıldığı iç mimarisiyle Beylerbeyi Sarayı'nı, Anadolu Hisarı’yla beraber kuzeyden gelecek yardım ve saldırıları engellemek için 1452'de, 90 gün gibi kısa bir sürede yapılan Rumeli Hisarı'nı da manzaranıza ekliyor. Çok farklı türde ağaç ve bitki barındırması ile bilinen Fethipaşa Korusu'nun, Sarayburnu’ndan Ortaköy’e uzanan harika manzaranın, muhteşem yalılarıyla Yeniköy’ün, zarafetin ve şıklığın bir araya geldiği Sarıyer'in,19. Yüzyıldan önce yapıldığı kabul edilen Sadullah Paşa Yalısı’nın, İstanbul Boğazı’ndaki pek çok Batılılaşma dönemi Osmanlı eserleri mimarı Garabed Balyan'ın 1847 yılında inşa edilmiş tarihî Kuleli Askerî Lisesi’nin ve rokoko, barok ve neoklasik üslubun beraber kullanıldığı, defalarca kez görmüş İstanbulluları bile her görüşte kendine âşık edecek Dolmabahçe Sarayı'nın görkemi gecenize yansıyor. Günbatımı eşliğinde zarif minareleri ve taş oymacılık sanatının en iyi örneklerinden Ortaköy Camii ve 1500 yıllık geçmişi ve yığma moloz taş örgü sistemde inşasıyla tarihî Galata Kulesi ile oldukça gösterişli bir akşam geçirme şansı veriyor.

Peki bu eşsiz güzellikler ile dünya evine adım atmak kulağa nasıl geliyor? Harika, evet ama karar verdikten sonra akıllara gelen bu sürecin nerede, nasıl, ne zaman olacağı sorularında ne yapılacağı bilinmiyor. DJ mi canlı müzik mi, çiçek dizaynları, davetiye tasarımcısı, fotoğrafçı, ışık ve ses, lezzet uyumları, seçimlerinde ise kafalar oldukça karışabiliyor. Hatta bu karışıklığın içinde kötü sürprizlerle karşılaşa biliniyor. En özel gününüzde hatasız, sorunsuz, kusursuz, her şeyin mükemmel olmasını istemek ise gayet doğal. Bu süreçte en özel gününüz için profesyonel ve tecrübeli ekiplerle çalışmak, içinize sinen size özel bir gece planlamak gerekiyor.

 Ee bir kadın düğününü beş yaşında hayal etmeye başlar demişler ama planlar dememişler. Planlamadan bahsetmişken biz, Beyaz Kareler Event, sizler için unutamayacağınız bir boğaz düğünü gerçekleştirebiliriz. Yirmi üç yıllık deneyim ve başarılı alt yapımızla gecenizin başlangıcından sonuna kadar her ayrıntıyı özenle belirliyor, hiçbir detayı atlamıyoruz. Her sene son teknoloji ürünlerimiz ile size özel görsel şölen hazırlıyor, aksesuar ve dekorları, sahneyi, ses ve ışıkları, müziği, ilk danslarınızı teknik ekibimizle sizin için oluşturuyoruz. Profesyonel ekibimizle hazırlanan lezzetli ve alternatif menülerimizle dilerseniz yemek dilerseniz kokteyl davetlerinizde gece boyunca mutluluğunuzu hedefliyoruz. Bu özel anlarınızı fotoğraf ve videolarla kalıcı hale getirmeye çalışıyor, profesyonel prodüksiyon ekibimizin size özgü çalışması ile gecenizi organize ediyoruz.

 Boğaz manzarasında unutulmaz davetlere imza atabileceğiniz, modern ve geleneksel çizgileri ile dikkat çeken bu güzel doğada pek çok farklı türde organizasyon düzenliyoruz. Boğaz manzaralı düğün denince akla ilk gelen alternatiflerden biri elbette ki yalıda düğün oluyor. Osmanlı mimarisinin görkemini günümüze kadar ulaştıran bu birbirinden şık yalılar sizlere eşsiz bir atmosfer sunuyor. İhtişamı ile göz dolduran bu mimari yapılar yıllar boyunca onlarca asilzadeye, sultan ve prenslere ev sahipliği yapmış ve günümüzde kapılarını sizlere açıyor. Tarihin izlerinin günümüze kadar taşıdığı bu klasik havanın yanısıra, boğazdaki kır düğünü mekânları, eşsiz boğaz manzarası ve çim alanın birleştiği, adeta mavi ve yeşilin birbiri ile dans ettiği muazzam mekanlar olarak karşımıza çıkıyor. Marmara ve Karadeniz’in kesiştiği eşsiz seyir terasları sizlere deniz, boğaz, kır karşısında panoramik görüntüler sunuyor.

 Zarafetin ve şıklığın bir araya geldiği hem açık, hem de kapalı davet alanları arasında havuz başı ve kır bahçesi de yer alan mekânlarla Boğaz manzarası elbette ki sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmeniz için harika seçenekler. Beyaz Kareler Event olarak, görkemli yapıların ve derin tarihi dokuların içimizi ısıttığı tarihi mekânlarla veya her konseptte ve tarzda hazırlayabileceğimiz, anlaşmalı olduğumuz düğün mekânlarıyla sizleri buluşturuyoruz. Özel organizasyon planlarımızı duymanız ve sizin de görüşlerinizden haberdar olmak için her gün kapılarımızı size açıyoruz.. Size en uygun tasarımı birlikte oluşturmamız, sunduğumuz ikramlarımızla sohbet ederken yalnızca beş on dakikanızı alacaktır.

 Bilinen o ki İstanbul tarih boyunca birçok kültürü bünyesinde barındırmış. Üç büyük imparatorluğa yuva olmuş. Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorlukları İstanbul’dan üç kıtayı yönetmiş.

Adı önce Byzantium sonra Konstantinopolis en sonunda da İstanbul olmuş bu şehrin. Tarihin her döneminde hayalleri süsleyen, imparatorların, komutanların fethetmek için yanıp tutuştuğu bir şehir olmuş. Şimdi de tüm Dünya'daki insanların düğün törenlerini gerçekleştirmek için ilk seçtiği şehirlerden biri olmaya devam ediyor. Özellikle son yıllarda Dünya'yı kendine hayran bırakan ve de hayran bırakmaya devam eden Osmanlı İmparatorluğu'nun saray ihtişamı,  İstanbul'da düğün yapmak isteyen kişi sayısının büyük ölçüde artmasına sebep oluyor. Bu muhteşem tarihi görselin getirdiği lüksle, düğünlerinizi İstanbul Boğazı'nda yapmak istemenize gönülden hak veriyoruz. Bunların yanısıra ülkemize başta Yunanistan, Almanya, Katar olmak üzere birçok ülkenin vatandaşlarının vizesiz giriş yapabilme hakları, Türk insanının misafirperver tavırları ve kaliteli hizmet anlayışları da insanların İstanbul'u tercih etmesinde büyük rol oynuyor. Öte yandan tarihi mirası, kozmopolitliği, güzellikte birbiriyle yarışan semtleri, konakları, büyüleyici sokakları, hanları, vapurlarıyla da görülmeye değer bu güzel şehir birlikteliğinizi taçlandırmak için sizleri konuk etmeye hazır.

 Eğer siz de bu muazzam şehirde muhteşem İstanbul Boğazı'nda unutulmayacak bir anı edinmek istiyorsanız Dünya'nın neresinden olursanız olun sizin için burada olacağız. İsteklerinizle özel olarak ilgilenen ekibimizle birlikte gecenin sonunda mutluluktan yüzünüzün güleceği bu ayrıntıları tamamlamak ve teknik ekibimizin oluşturduğu birbirinden şık görsel tema için bizlerle iletişime geçebilir, web sitemizden görselleri inceleyebilirsiniz. Bırakın iki kıtayı birleştiren İstanbul Boğazı sizlerin de hayatlarını birleştirsin.

İstanbul Boğazında Düğün denilince akla gelen ilk organizasyon firması olan Beyaz Kareler Event, sahip olduğu ekip ve sürekli altyapısını güncelleyen firma vizyonuyla tercih edilmeye devam ediyor.

Düğün dekorasyon hizmetlerinde onlarca farklı alternatifle, çiftlerin beklentilerine göre dekore edebilme kabiliyeti, ışık ve ses sistemleriyle unutulmaz bir müzik şöleni, prodüksiyon çekimleriyle, en önemli gecenizi sonsuza taşıyan yeni nesil teknolojileriyle en çok tercih edilen organizasyon firma kimliğine sahibiz.

Siz düşleyin biz gerçekleştirelim….