23MAR
Düğün Fotoğrafçılığında Yeni Fikirler

Düğün Fotoğrafçılığında Yeni Fikirler

Düğünlerin en önemli noktalarından birisi de düğün fotoğrafçılığı konusudur. Özellikle düğün zamanı geldiği zaman çiftler nasıl fotoğraflar çekilmek istedikleri konusunda karara kolay kolay varamazlar. Çünkü kimse düğün fotoğraflarının sıradan olmasını istemez. Hep daha iyi ve yeni fikirler üzerine düşürürler. Bilindiği üzere küreselleşen dünyamızda değişen trendlere göre elbiseden tutun da düğün fotoğrafçılığına kadar her şey farklılaşabiliyor. Düğün çekimlerinde verilecek pozlar, ihtiyaç olan malzemeler, mekânlar her şey önceden belirleniyor ve bunların da trendlere uygun olması bekleniyor. Çünkü her çift havalı bir düğün albümüne sahip olmak istiyor. Şimdi yaratıcılık kokan düğün fotoğrafçılığında yeni fikirler hususuna bir bakalım. Listemize giren farklı fikirler şunlar:

 

Holy Tozu ile Düğün Fotoğrafçılığı

Gelin ve damatlar artık sıradan fotoğraf fikirlerine sıcak bakmıyor. Bunun yerine farklılık ve eğlence arıyorlar. İşte holy tozu da burada devreye giriyor. Holy tozu güzel bir boya ve gelin ve damadın baştan aşağı rengârenk boyanmasını sağlıyor. Bu da çekimlerin eğlenceli, renkli ve farklı geçmesini sağlıyor.

 

Vintage Düğün Fotoğrafçılığı

Geleneksel düğün fotoğrafçılığı söz konusu olduğu zaman genellikle renkli fotoğraflar kullanılmaktadır. Günümüzde ise artık siyah beyaz vintage fotoğraflar içerisinde nostaljik bir yön barındıran gelin ve damatların favorisi haline gelmiştir. Genellikle efekt kullanılarak yapılan bu fotoğrafçılıkta Türk filmlerinden çıkmış gibi nostaljik duygusal ve samimi bir hava yaratmak mümkün oluyor. Bu fotoğraf akımı ile harika kompozisyonlar ve düğün albümleri oluşturmak mümkün.

 

Sualtı Düğün Fotoğrafçılığı

Sualtı düğün fotoğrafçılığı su geçirmeyen kameralar ve ekipmanlar eşliğinde yapılan sıra dışı bir hizmet. Çılgın ve farklılıktan hoşlanan gelin ve damatlar sualtı fotoğrafına yöneliyor ve oldukça eğlenceli kurgular ortaya çıkıyor. Eğer siz de farklı bir düğün fotoğrafı albümü oluşturmak istiyorsanız bu çılgın fikri mutlaka denemelisiniz.

 

Konfetilerle Düğün Fotoğrafçılığı

En sık tercih edilen düğün fotoğrafçılığı trendlerinden birisi de renkli ya da parlak konfetilerle yapılan çekimler. Bu konfetiler fotoğraflarda çok iyi görünüyor ve eğlenceli bir kompozisyon ortaya çıkıyor. Modern bir düğün albümü oluşturmak isteyen çiftler bu konsepte yönelebilir.

 

Dumanla Düğün Fotoğrafçılığı

Renkli dumanlarla oluşturulan bir düğün fotoğrafı kompozisyonuna kim hayır der ki? Bu harika efektler gelin ve damadın görkemli çıkmasını sağlıyor ve oldukça da eğlenceli anlar ortaya çıkıyor. Bu fotoğraflama tekniğinde genellikle duman fişekleri kullanılıyor. Aydınlatma ve dumanların renklerinin mutlaka birbirine uygun olması gerekiyor. Aksi takdirde duman gözden kaybolabiliyor.

 

Drone ile Fotoğrafçılık

Günümüzde gelişen teknolojilerle birlikte drone kullanımı da oldukça yaygınlaşmıştır. Artık düğün fotoğrafçılığında modern dokunuşlar arayan gelin ve damatlar; drone ile düğün fotoğrafı çekimi hizmetini istemektedir.