23MAR
Düğün Organizasyon Firmanızı Seçerken

Düğün Organizasyon Firmanızı Seçerken

Düğün Organizasyon Firmanızı Seçerken

Düğün yapmak zor, düğün organizasyon firması seçmek daha da bir zor. Mutlaka doğru karar verilmesi gerekilen bir konu. Doğru karar verirken de organizasyon firmalarının size ne sunduğunu net bir şekilde öğrenmeniz, sonraki süreç açısından ve sıkıntı yaşamamanız adına son derece önemli bir konu. Bu noktada dikkat etmeniz gereken konuları sizler için sıralıyoruz.

1-Güven ve Tecrübe Son Derece Önemli

Elbette ki, her alanda olduğu gibi, düğün organizasyonu seçerken de doğru firmalar arasından tercih yapmak gerekiyor. Mutlaka hislerinize güvenmelisiniz. Karşı tarafın samimiyetine inanın. Mutlaka daha önce yaptıkları işleri görmek isteyin. Sonuçta bu iş için para vereceksiniz. İçinize sinmesi gerekiyor. Güven ilişkisi kurulmadığı zamanlarda problem yaşayacak ve hayatınızın en mutlu gününü içinize sinmeyecek bir şekilde geçireceksiniz.

Karşınızdaki kişi size bu işi sadece satmak mı istiyor, yoksa sizin mutluluğunuzu ve isteklerinizi gerçekten önemsiyor mu? Bu noktalara dikkat etmelisiniz.

Firmanın bu işi kaç yıl yaptığını araştırın. Ekibi kaç kişilik? Organizasyonu ne kadar sürede planlıyor? Sizinle ne kadar sürede bir iletişime geçecek? Bu noktalara dikkat edin. Bu işi sadece hobi olarak yapan bir firma, size istediğinizi sunmayabilir.

2-Organizasyon Firmanızın Referanslarını İncelemeyi Unutmayın!

Profesyonel olarak tercih edeceğiniz organizasyon firması eğer bu işi yapıyorsa, mutlaka geçmişte beraber çalıştıkları çiftleri öğrenin ve yaptıkları işler hakkında bilgi sahibi olmak isteyin. Bir organizasyon firması mutlaka yaptığı işin arkasında durması gerekmektedir. İnternet üzerinden firmayı araştırmakla işe başlayabilirsiniz. Firma için internet üzerinde yapılan yorumları okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. Firmanın internet sitesinin ne kadar güncel olduğu son derece önemli bir konu!

Organizasyon firmasının yaptıkları ve yapmak isteyecekleri son derece önemli bir konu. Tanıdıklarınızın tercih etmiş olduğu organizasyon firmalarına ağırlık verebilirsiniz. En iyi tavsiyenin referans olduğunu unutmayın. Eğer hala daha kararsız kalıyorsanız, firmanın organizasyonunu izlediği bir düğüne katılarak verdikleri hizmetleri görebilirsiniz.

3-Sadece Vaat Edilenle Yetinmeyin, Yaptıklarını Görmek İsteyin!

Ofisinde ziyaret ettiğiniz firmanın, konumu, ofisinin içi ve tercih ettiği eşyalar bile sizin için son derece önemli bir konu! Onlara direkt olarak beklentilerinizi anlatın. Size neler verebileceklerini öğrenmek isteyin. Daha sonrasında problem çıkmaması açısından örnek masa görmek isteyin, yaptıkları işleri inceleyin. Anlaşmanız sırasında her noktayı detaylandırın. Tercih ettiğiniz masa, anlaştığınız gibi olmalı. Bunun için sözleşmeye fotoğrafı eklettirin.

4-Ekstra ve Paketleri Dikkatli İnceleyin, Dikkatli Olun!

Düğün organizasyoncularının tercih edilmesindeki en önemli etkenlerin başında, paketlerin ve fiyatların uygun olması gelmektedir. Örnek vermek gerekirse, paket içerisinde masa, masa örtüsü, mumlar vs. nesneleri içeren bir masa bulunmaktadır. Bunun dışında özel sandalyeler, müzik, cam masalar, DJ gibi maddeler ise ekstra olarak sözleşmeye eklenmektedir. Firmaların bu noktada sizlere sunmuş olduğu paketleri detaylı bir şekilde inceleyin. Daha önce de belirttiğimiz gibi nelerin pakete nelerin paket içerisine dâhil olmadığını öğrenin. İyi bir iletişim kurmay a özen gösterin. Paket içerisindekileri öğrenin. Anlaşmaya bu şekilde gidin.

5-En Önemli Nokta Sözleşme!

Düğün organizasyoncuları konusunda dikkat etmeniz en önemli noktayı en sona sakladık. Mutlaka organizasyon içerisindeki sözleşmeye dikkat edin. Bütün detayları karşılıklı olarak konuşup imzalamaya çalışın. Bütün noktaları yazılı kayda alın. İstediğiniz örnek masayı, mutlaka fotoğraflayın ve sözleşmeye dâhil edin. Ödemenin tamamını düğün öncesinde yapmayın. Önceden vermenizi isteyecekleri bir miktar olacaktır. Ancak fiyatın geri kısmını vermek için, organizasyonun gerçekleşip bitmesini bekleyin. Bazı firmalar bu noktada sıkıntı çıkartabiliyor.