23MAR
Pandemi Döneminde Düğünler

Pandemi Döneminde Düğünler

Çiftlerin en özel günü olan düğün günü, takvimde çok çeşitli tarihlerde gerçekleştirilebilir ve bunda kuşkusuz hiçbir sakınca yoktur. Her mevsime göre kişilerin zevkleri doğrultusunda düğün hazırlıkları ve planlamaları yapılabilmektedir. Fakat olağan takvimin dışında düğün organizasyon planlarınız pandemi sürecinin tam ortasında ise kaygılarınız gayet anlaşılabilir ve doğaldır.

Unutmayın ki ortada bir problem olduğunda daima çözüm de vardır. Çözüme ulaşmak için profesyonel bir hizmet almanız, pandemi döneminde her zaman olduğundan çok daha işinize yarayacaktır. Bu anlamda, Beyaz Kareler Event olarak sizlere, krizi nasıl fırsata çevirebileceğimizin alternatiflerini sıralarken, bu döneme ilişkin aldığımız tedbirlerden de bahsediyor olacağız.

Küresel anlamda her kesimi etkisi altına alan COVID-19 pandemisi döneminde, evliliğe adım atacak olan çiftlerin şu sıralar kafası oldukça karışık. Ulus fark etmeksizin 7’den 70’e herkesi etkileyen bu ciddi süreçte kimileri düğünlerini ertelemeye karar verirken, çoğunluk ise planlarında ve organizasyonlarında birtakım değişiklikler yapmayı hedefliyor. Pekii ama bu değişiklikler neleri kapsıyor? Bilindiği üzere pandemi sürecinde en önemli kural sosyal mesafe olduğundan, daha minimalist ve riskten uzak organizasyonlar çiftlerimiz için Beyaz Kareler Event tarafından sağlanmaktadır.

Hijyen kurallarına dikkat edilmesinin yanı sıra, maske kullanımı ve sosyal mesafeye göre düzen oluşturulması adına ekiplerimiz büyük bir titizlikle çalışmaktadır. Kişisel zevklerimizden tamamıyla ödün vermeden, yalnızca kurallar dâhilinde hem kendimizin hem de konuklarımızın sağlığını düşünürken de birbirinden şık ve büyüleyici organizasyonlar yapabilmekteyiz.

Bu nedenle, süreç her ne kadar korkutucu görünse de, yeni kuralları gözeterek organizasyonlarınızı oluşturmaya devam etmekteyiz. Nikâh salonlarından ziyade, kır düğünü gibi açık hava düğünlerine ilginin arttığı şu günlerde, Beyaz Kareler ayrıcalığı ve titizliği ile tanışmanın tam vakti diyebiliriz. Yenilikçi ve krizi fırsata çeviren yaklaşımımızla, sizleri adeta normal bir dönemin içerisinde gibi keyifli bir konseptle karşılamak için çalışmalarımızı her geçen gün daha da verimli hale getirmekteyiz.

Basit bir örnek vermek gerekirse, sosyal mesafeden dolayı oturma düzeninde uygulanması şart olan mesafe için, kimileriniz karamsar olabilir. Düğününüzün görsel düzeninin bozulacağını düşünebilirsiniz. Fakat olumlu düşünür ve en iyisine odaklanırsanız, aslında bu krizin nasıl fırsata dönüşebileceğini görebilirsiniz. Sosyal mesafe kuralınca, masaların arasına konacak simetrik ve aynı türden ağaç ya da çiçek ile oldukça görsel bir tablo elde edebiliriz. Hoş görünümlü çiçeklerin yanı sıra, mumlar ve sandıklar gibi diğer dekoratif nesneler de tercih edilebilir.

Masalar arası mesafenin yanı sıra, dans pistinde konuklarınız için belirtilmesi gereken mesafe kuralını da yaratıcı bir şekilde tasarlayabiliriz. Örneğin basit bir biçimde “burada durunuz” yazısı yerine ayrılan mesafeler farklı renk tonajları ya da desenler ile belirgin bir hal kazanabilir veyahut dans pisti alanı sınırları tekrar düzenlenerek genişletilebilir. Kuralları baştan yaratalım!