23MAR
Trash The Dress

Trash The Dress

"Korkusuz gelin" veya "kıyafeti salla" olarak da bilinen “Trash the dress” (TTD) yani “Elbiseyi çöpe at” akımı şık kıyafetleri, şıklığa uygun olmayan bir ortamla karşılaştıran bir düğün fotoğrafçılığı tarzıdır. Genellikle moda ya da cazibe fotoğrafçılığında kullanılır. Ama günümüzde düğün sektörüne de ciddi bir biçimde giriş yapmıştır. Las Vegas düğün fotoğrafçısı John Michael Cooper, bu akımı ortaya çıkaran ilk kişidir. Daha geleneksel düğün fotoğraflarıyla uğraşmakta sıkılınca, Cooper, düğün günlerinden sonra sıra dışı (ve daha az bozulmamış) ortamlarda düğün fotoğrafçılığı yapmaya karar verdi. TTD çekimleri sunan birçok fotoğrafçı arasındaki fikir hemen hemen aynıdır. Sonuç olarak ortaya çıkan benzersiz fotoğraflar göz önüne alındığında, gelinler ve fotoğrafçılar için bir kazan-kazan fırsatıdır.

Beyaz bir elbise, iyi bir düğünü temsil eder. Ve tüm salon ziyaretleri ve değişimlerden sonra, pek çok gelin düğün gününden sonra gelinliklerini korumayı tercih etmiyor. Ama bazı gelinler kesin olarak farklı bir yaklaşımı benimsiyorlar: Düğün elbisesini daha az dikkatli bir şekilde giymek. Yani trash the dress akımı. Düğün fotoğrafçılığı gelin ve damadın düğün giysilerini tekrar giymesine izin verir. Trash the dress akımı ise farklı ve keşfedilecek alanlarda fotoğraf çekimi yapılmasına olanak tanır. Elbisenin altını suya, çamura sokmaya hatta yakmasına neden olan bu akım oldukça önemli. Birçok gelin böyle radikal bir deneyim yaşamak istiyor. Çünkü tek düze düğün fotoğrafçılıkları belli bir noktadan sonra tatmin sağlamıyor.

 

GELİNLİK MAHVOLMAK ZORUNDA MI?

Bu tarz bir düğün fotoğrafçılığını kabul etmeden önce gelinler ve damatlar şunu sorar “Damatlık ve Gelinlik mahvolur mu?” Hayır bu durum şart değil. Bu trendi denemeye karar verdiğinizde, siz (ve düğün fotoğrafçınız) elbiseyi nasıl kullanacağınızı tartışacaksınız. Bu çekimlerde konsept rahatlamak, yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak ve elbisenizi bir kez daha taze, özgürleştirici bir şekilde giymekten keyif almanızdır. Bazıları fotoğraf seansları için ormanda ya da havuzda ya da gölette yüzerken, ince bir yaklaşım sergiliyorlar. Diğerleri ise şantiyeye gitmek, yağlı araba lastiklerini değiştirmek ya da çamurlu su birikintilerinden geçebiliyor. Bu tamamen size bağlı bir şey. Trendi kucaklayan gelinler, trash the dress çekimlerinin elbiseyi sadece dolaba koymak yerine ona yeni bir yaşam verdiğini söylüyor. Ayrıca, kendi düğün albümlerinde, Vogue sayfalarından fırlamış gibi harika fotoğraflara da kavuşmuş oluyorlar.

 

TRASH THE DRESS FİYATLARI

Fiyatlar fotoğrafçılar arasında farklılık gösterir ve kaç tane sahnenin çekildiğine, konumun ne kadar uzakta olduğuna ve çekim yapmak için kaç saat harcadığınıza bağlıdır. Bu daha önceden yapmak istediğinizin bir şey ise önceden rezervasyon imkânı da elde edebiliyorsunuz. Firmamızda trash the dress fotoğrafçılığı profesyonel fotoğrafçılarımız ile birlikte yapılmaktadır ve fiyatlar da oldukça uygundur.